Stalo se rok 2017

… zpět

Rok 2017

31.12.2017 Silvestrovský ohňostroj
Silvestrovský ohňostroj před obecním úřadem opět ozářil poslední den v roce – byl provázen malým přípitkem a novoročním přáním.

31.12.2017 Silvestrovský fotbálek
Naši úspěšní fotbalisté se sešli poslední den v roce 2017 na víceúčelovém hřišti, aby si spolu trochu zasportovali a popřáli si hodně sportovního štěstí v příštím roce!

24.12.2017 Štědrovečerní setkání
V neděli 24. prosince 2017 se ve 22 hodin uskutečnilo v koštickém kostele setkání občanů, při kterém se společně zpívaly koledy a jiné vánoční písně.

22.12.2017 Vánoční koncert
V pátek 22. prosince 2017 se uskutečnil v Košticích vánoční koncert, na kterém účinkoval smíšený pěvecký sbor Melodie Libochovice. Svými skladbami naladil u návštěvníků vánoční atmosféru.

16.12.2017 Křest knihy Sláma v botách
V sobotu 16. prosince od 16 hodin se v knihovně v Košticích uskutečnil křest knihy Sláma v botách, kterou napsala lounská bloggerka Veronika Kučerová. A o čem kniha je?
Veronika jednoho dne zjistí, že hlavní položku napnutého rodinného rozpočtu představují výdaje za biopotraviny. A tak začne jednat. Zakoupí rýč a gumáky a začne zúrodňovat ladem ležící pozemek manželovy babičky na vsi. Vypěstovat pro rodinu kedlubny a brokolice se však ukáže těžší, než si městská vysokoškolačka myslela. Podaří se jí naplnit sklep zaručeně ekologickou úrodou? A jak její nový koníček zasáhne do života celé rodiny? Slzy smíchu i dojetí zaručeny! Prostě…Když blondýna začne biofarmařit!
(Veronika Kučerová je vlastně místní občankou, patří do rodiny Kredbových J!)

10.12.2017 Mikulášská
V neděli 10. prosince 2017 se uskutečnila v Košticích Mikulášská nadílka pro děti. Návštěvníci nejprve tancovali na čertovské diskotéce, mohli navštívit skutečné čertovské peklo, no a potom… potom už přišel Mikuláš se svými pomocníky, aby podělil přítomné děti sladkostmi.

9.12.2017 Poslední leč
V tuto dobu se pravidelně setkávají myslivci, aby společně oslavili závěr roku a vyhodnotili sezónu. Tak se tedy dne 9. prosince 2017 se členové MS Žejdlička sešli na své Poslední leči 2017 – akce příjemná, pohodová J!

3.12.2017 Adventní víkend
První adventní neděli předcházela sobota, kdy se postupně v obcích Vojničky, Vojnice a Želevice rozsvítila vánoční výzdoba. Děti zpívaly koledy, hospodyňky přinesly něco malého na ochutnání, starosta rozléval zájemcům vánoční voňavý punč, rozsvítily se vánoční stromy (v Želevicích i soby J!) – prostě vše, jak má být. Velký počet lidí se sešel již tradičně v Želevicích, všichni chtěli vidět nádherný ohňostroj!

V neděli 3. prosince – tedy první adventní neděli jsme se sešli odpoledne na sále KD v Košticích, abychom prožili společně program připravený pro tuto chvíli. Děti zopakovaly pohádku Láska rohatá, zazpívaly nacvičené koledy a sehrály stínohru o koloběhu lidského života. Následovala vernisáž výstavy loutek, výstava prací dětí ZŠ a MŠ Koštice, byl vystaven obecní betlém i mechanický betlém a vánoční strom pana Jaroše. Zájemci si vyzkoušeli různé výtvarné dílny a samozřejmě mohli také ochutnat připravené občerstvení (vánoční štola, punč, svařené víno). Dvě hodiny programu rychle uběhly a účastníci akce se přesunuli k obecnímu úřadu na rozsvícení stromu.

9.12.2017 Výlet na adventní trhy do Německa
Dne 9. prosince 2017 se zájemci mohli podívat na adventní trhy do Německa – tentokrát do Drážďan a Míšně.

14.11.2017 Den s tvarohem
V sobotu 14. Listopadu 2017 se v knihovně v Košticích uskutečnila již tradiční akce podzimu – Den s…, tentokrát s tvarohem. Účastníci ochutnali různé donesené dobrůtky a příjemně si popovídali.

31.10.-1.11.2017 Dýňování a Dušičková slavnost
Letos bylo při dýňování velice nevlídné počasí, a tak několik odvážlivců nakonec vyřezávalo dýně ve škole. Následující den, tedy 1. listopadu, se zájemci sešli s paní Hellerovou na koštickém hřbitově, kde rozsvítili svíčky na opuštěných hrobech, a potom přešli do kostela. Tam následovalo vystoupení pana Iva Šimůnka, který přednesl pohádku Oscara Wilda Šťastný princ. Světelné obrazy se tentokrát nemohly rozsvítit, protože foukal velký vítr, a tak se šlo k řece Ohři pouštět vodní lampiony!

8.10.2017 Food carving
V neděli 8. října 2017 se uskutečnila food carvingová dílna. Food carving je originální kuchařská technika, při které se z ovoce nebo do ovoce a zeleniny vyřezávají různé tvary a ornamenty. Na ukázku, jak vyřezávat z ovoce a zeleniny se dostavilo přes 30 zájemců! Dílnu vedl velice zajímavým způsobem pan Luboš Kukačka.

Oprava kostela sv. Antonína Paduánského v Košticích
V těchto dnech byla ukončena několikaletá snaha o záchranu koštického kostela – zapsaného v rejstříku kulturních památek ČR. Po pracích zaměřených na průzkum geologického podloží a následně statickém zajištění objektu se letos podařilo opravit fasádu kostela (který je od roku 2013 v majetku obce). K úplné spokojenosti ale zbývají ještě tyto práce: ošetřit dřevěné části proti škůdcům, opravit varhany, vymalovat, zasklít okna – opravit

13.10.2017 Setkání seniorů
V pátek 13.10.2017 se opět setkali naši dříve narození občané, aby si spolu zavzpomínali a pobavili se. I letos jim program obohatily děti z koštické ZŠ a MŠ a tentokrát….přišel i kouzelník! Poslední tanečníci odcházeli až okolo půlnoci!

14.10.2017 Noční pochod pod Hazmburk
Noční pochod pod Házmburk je již tradiční akcí podzimu. Tentokrát se kvůli počasí pochod o týden posunul (na 14.10.2017), ale bylo to dobře, protože náhradní termín provázelo teplé, příjemné počasí. Účastníci byli odměněni nádherným ohňostrojem. Děkujeme členům SDH Koštice za občerstvení na trase a za odvoz. Poděkování patří také panu Dubenovi, který zajistil občerstvení na konci trasy.

30.09.2017 Posvícení v Želevicích
Posvícení v Želevicích se konalo v sobotu 30. září 2017. Odpoledne děti vybarvovaly výřezy z překližky a k tomu jim i dospělým hrála kapela Náhoda. Vyvrcholením bylo odpolední vystoupení travesti show s názvem Kočky. Celou akci provázela výstava fotografií, kterou připravili manželé Kovaříkovi a Suchých. Návštěvníci mohli ochutnat vynikající zabíjačkové pochoutky.

26.08.2017 Rybářské závody ve Vojnicích
V sobotu 26. srpna 2017 se ve Vojnicích pořádaly další rybářské závody. Soutěžili děti i dospělí – no a vyhrál opět pan J. Kubeš. Z dětí byla nejlepší Klara Thiebaut. Blahopřejeme! Večer se pouštěly vodní lampiony, za příjemného teplého počasí se jedly grilované makrely a čuňátko J! Krásný a pohodový večer!

25.08.2017 Stezka odvahy
V pátek 25. srpna 2017 se uskutečnila na ostrově u Ohře stezka odvahy. Strašidla strašila, děti se bály, dospělí dělali, že se nebojí…. Příjemná akce – děkujeme všem, kdo pomohli i kdo se zúčastnili!

22.07.2017 Želevický volejbalový turnaj dvojic
V sobotu 22. července se v Želevicích uskutečnil na nově vybudovaném sportovišti u Ohře volejbalový turnaj dvojic, který pořádali přátelé želevické hospůdky. Velké poděkování za velice úspěšnou sportovní akci patří manželům Kovaříkovým, O. Suchému a dalším organizátorům!

13.08.2017 Kuličkyáda
V neděli 13. srpna 2017 zorganizovala paní P. Karfíková ve spolupráci s naší hlavní kuličkářkou paní Z. Formánkovou celostátní turnaj v kuličkách. Již po několikáté se na ostrově sjeli milovníci této úžasné hry z řad dětí i dospělých. Místní sice nevyhráli, ale to nevadí, hlavní je se zúčastnit J!

2017 Nové sportoviště v Želevicích
V uplynulých dnech přátelé okolo želevické hospůdky vybudovali svépomocí (ve spolupráci s obcí) v Želevicích u Ohře sportoviště. Děkujeme této skupině občanů za zajímavé aktivity, které realizují v Želevicích.

15.07.2017 Tradiční pouť ve Vojničkách
V sobotu 15. července jsme se sešli na Tradiční pouti ve Vojničkách – bohužel bylo nevlídné počasí, a tak program pro děti byl přesunut do bývalé školy a ostatní program byl zjednodušen a zkrácen. Nejzajímavější asi bylo vystoupení místního Tomáše Kršněho, který se svými kamarády opět ukázal své umění, jak ovládnout oheň. Děkujeme členům Mysliveckého sdružení Žejdlička za pomoc!

04.06.2017 Dětský den
Den dětí se uskutečnil v neděli 4. června 2017 od 15 hodin vzhledem k počasí na sále KD v Košticích. I přes tuto komplikaci se sešel velký počet dobrovolníků – pomocníků u soutěží a velký počet dětí, které slyšely hlášení rozhlasu o přesunu akce. Prožité odpoledne ve společnosti pirátů na sále bylo zábavné J! Děkujeme všem, kdo pomohli!

2017 Úspěch fotbalistů
Fotbalisté TJ Sokol Koštice završili svůj úspěšný rok postupem do vyšší soutěže. Blahopřejeme a děkujeme všem sportovcům, ale hlavně panu Pavlu Kovaříkovi – trenérovi a fotbalovému srdcaři!

2017 Oprava rozvaděčů veřejného osvětlení
Byly opraveny rozvaděče veřejného osvětlení ve Vojničkách, Želevicích a Košticích.
Podařilo se získat dotaci na výměnu svítidel veřejného osvětlení ve všech našich obcích. Zároveň dojde k výměně sloupů ve Vojnicích. Prosíme občany o trpělivost při stavebních pracích.

2017 Ohlédnutí za poutí
Vedle Strakošů, výletního vláčku či mobilního planetária byla jednou z nejzajímavějších částí programu koštické pouti nedělní módní přehlídka šatů z období první poloviny 20. století, kterou připravila a zorganizovala paní Irena Hellerová. Šaty – to není jen látka, to je historie, to jsou osudy lidí, kteří je nosili. A jak byl příběh těchto šatů?

První majitelkou byla Magdalenka Hejduková, nejmladší ze 14 sourozenců, která zůstala jediná doma, když ostatní odešli začátkem 20. století za prací do Ameriky. Magdalena byla později matkou paní Marie Procházkové, provdané Kindlové, tchyně majitelky šatů.
Magdalenina starší sestra Antonie Hejduková, provdaná Pitelková, se domohla v Americe pěkného postavení, provozovala úspěšnou firmu, jezdila vlastním autem. Své sestře do Čech posílala balíky s ošacením, ta je pak darovala své dceři Marii.
Marie byla velmi šikovná, některé šaty si uměla přešít na velikost své postavy. Dnes už jsou šaty sice chatrné, ale jde o originály, které se dnes již moc nevidí, jsou precizně vypracované, se spoustou nádherných prvků a detailů.
A proč Šatník paní mlynářky? Šaty pocházejí z Ameriky, na níž měla silnou vazbu i rodina Ortova, původní majitelé mlýna, kde se přehlídka konala a na jejíchž osudech byl vystaven příběh módní přehlídky.
Šaty zapůjčila Eva Kindlová a minimuzeum Koštice.
Klobouky zapůjčila PhDr. Marie Imbrová, doplňky Irena Hellerová.
Scénář vypracovala Irena Hellerová
Spolupráce: Alena Valinová, Hana Jarošová, Josef Kindl, Anna Skalská
Manekýnky: Petra Karfíková, Veronika Karfíková, Kateřina Karfíková, Lucie Brabcová, Adélka Vlčková, Zuzanka Brabcová, Veronika Zelinková, Hanička Zelinková, Kateřina Valterová, Oliver Hrošek, Růžena Krupková, David Hrivko , Renata Hoblíková, Štěpán Hoblík, Eva Kindlová, Simona Mikovcová.
Dobové líčení: Simona Görtlerová, Zdeňka Laubeová a Anna Gruntová – Mary Kay
Poděkování za mimořádně povedenou akci patří paní Ireně Hellerové a všem ostatním pomocníkům – zejména úžasným manekýnkám!

09.11.2017 Vodáci na Ohři
Letošní vodácký sjezd pro začínající i pokročilé vodáky (kanoisty i raftaře) se uskutečnil o víkendu 9. – 11. 6. 2017. Začátek trasy byl v Chebu, účastníci přespávali v Kynšperku v kempu U Piráta. Radostná zpráva – nikdo se neutopil J!

09.06.2017 Noc kostelů
Letošní ročník celostátní akce Noc kostelů se uskutečnil v pátek 9. června 2017 v 17 hodin v kostele sv. Antonína Paduánského v Košticích. Návštěvníci si prohlédli výstavu fotografií Luboše Dvořáka, součástí programu bylo také ohlédnutí za svatbami v kostele. Akci připravila paní Hellerová – děkujeme!

01.04.2017 Záměna – divadelní představení koštických ochotníků
V sobotu 1. dubna 2017 se ve večerních hodinách uskutečnila další premiéra místních ochotníků. Ti tentokrát nastudovali pod vedením Anna Skalské komedii Jiřího Justa Záměna aneb Kde jsi včera byl a s kým…Zaplněný sál se bavil hereckými výkony Zdeňka Karfíka, Jaroslava Vlasáka, Petry Karfíkové a Veroniky Mužíkové, napovídaly a scénu upravovaly Hana Jarošová a Ladislava Součková. Příběh dvou manželských párů, kde si pánové domluví výměnu manželek, aby nakonec zjistili, že spali se svými manželkami v prohozených postelích J, sklidil velký ohlas.
Derniéra bude opět v lounském divadle ve středu 21. 6. 2017. Přijďte se podívat a podpořit naše divadelníky!

28.05.2017 Předání dopravního automobilu jednotce SDH Koštice
Dne 28. 5. 2017 se v 17 hod uskuteční příjezd Spanilé jízdy historických hasičských vozidel – IX. propagační jízda SH ČMS (Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska). Součástí programu bylo předání dopravního automobilu Fiat Ducato jednotce SDH Koštice, na jehož nákupu se finančně podíleli Ministerstvo vnitra ČR, Ústecký kraj a Obec Koštice. Hasiči tak získali nové vozidlo, které mohou využívat při krizové situaci.

14.05.2017 Vítání občánků a oslavy svátku matek
V neděli 14. května 2017 jsme v obci vítali nové občánky. Rodiče dětí dostali peněžní poukázku, malou plyšovou hračku a pamětní list. Součástí programu bylo vystoupení dětí z MŠ a ZŠ Koštice. Děkujeme!

20.05.2017 Želevická stopa 2017
V sobotu 20. května 2017 přátelé želevické hospůdky připravili další ročník (již čtvrtý) branného závodu Želevická stopa. Akce se aktivně zúčastnilo přes 80 soutěžících z řad dětí i dospělých. Je potěšující, že se z této akce stala již želevická tradice.
Po soutěži mohli zájemci posedět při poslechu hudby. Vše bylo pro závodníky i návštěvníky akce perfektně připraveno, za což patří organizátorům i jejich pomocníkům velké poděkování!

09.04.2017 Brigáda na sále
Dne 9. dubna 2017 v 9 hod se uskutečnila na sále KD v Košticích brigáda, jejímž cílem bylo připravit sál na nadcházející stavební úpravy a výměnu podlahy. O dva týdny později jsme sál zase pomocí brigádníků uklízeli J! Děkujeme všem, kdo přiložili ruku k dílu.

29.04.2017 Vítání ptačího zpěvu
Vítání ptačího zpěvu se uskutečnilo po dohodě s ornitology v sobotu 29. dubna 2017. Sraz účastníků byl v ranních hodinách ve Volenicích na točně u kapličky, odkud se šlo procházkou směrem na Radonice. Tentokrát bylo přes 30 účastníků, což byl počet opravdu velký, a tak ne vše bylo řádně slyšet a vidět L! A kdo je letošním ptákem roku? Přeci datel černý!

25.03.2017 Koštický masopust
Koštický masopustní průvod se dal do pohybu v sobotu 25. března přesně v 11 hodin u KD v Košticích. V předchozím týdnu členové SDH Koštice půjčili zájemcům masopustní masky, připravili dělo a materiál na medvědy. No a v sobotu to vypuklo! Tradice, která se každoročně udržuje právě díky hasičům! Průvod prošel Košticemi a Želevicemi, medvědi a další masky tančili s přihlížejícími, všichni ochutnávali připravené pochoutky. Prostě náš masopust J!

29. – 30.04.2017 Tajemný víkend
V Košticích tento víkend zavládlo tajemno, a to hned na několika akcích:
sobota 29. 4. od 8:00 – Vítání ptačího zpěvu – ve Volenicích u kapličky (tajemný život ptáků J!)
sobota 29. 4. od 18:00 – Noc s Andersenem – knihovna Koštice (tajemný příběh Lichožroutů J!)
neděle 30. 4. od 17:00 – fotbalový zápas – naši hráli o nejvyšší pozice (bylo velkým tajemstvím, zda uspějí J!)
neděle 30. 4. od 18:15 – Slet čarodějnic – průvod, dravci, zapálení ohně (bylo tajemstvím, kolik ježibab přijde a kolik jich nakonec odletí J!)
Bezva víkend!!!

19.03.2017 Legománie
Legománie byla akce pro malé i velké děti, které mají rády stavebnici lego. K zapůjčení jsme měli přes 100 různých herních variant jednoduchých i složitějších. Akce se uskutečnila v neděli 19. března 2017 na sále KD v Košticích od 10 do 12 hodin a potom od 13 do 15 hodin.

19.02.2017 Dětský karneval
V neděli 19. února se od 14 hodin na sále KD Koštice uskutečnil tradiční dětský karneval, kterého se zúčastnilo cca 40 dětí. Téměř všechny děti měly nějaký karnevalový kostým a aktivně se účastnily všech společných aktivit, tanečků a soutěží, za což byly odměněny různými sladkostmi a cenou z dětské tomboly.

21.01.2017 Hasičský ples
Hasičský ples je vlastně už jediným plesem, který v obci přetrval (ostatní spolky už plesy nepořádají), a tak můžeme být rádi, že se i v tomto roce – přesně 21. ledna 2017 – uskutečnil. Plný sál byl organizátorům odměnou za jejich snahu J!
zpět na seznam